Yesilcin.com

Android Genel Bölüm => Android ve Cihaz Haberleri => Konuyu başlatan: sawgent - 23 Ocak 2017, 06:54:11

Başlık: Galaxy Note 7'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: sawgent - 23 Ocak 2017, 06:54:11
(http://i.hizliresim.com/77nDaa.jpg)

Samsung, Galaxy Note 7 Modellerinin Patlama Sebeplerini Yaptığı Basın Toplantısı ile Açıkladı

Samsung, düzenlediği basın toplantısında Galaxy Note 7 modellerinin patlama sebeplerini, test süreçleri, istatistikler ve makro çekilmiş detaylı röntgen görüntüleri ile tüm dünyaya duyurdu. 700 üst düzey mühendis, 200.000 farklı cihazı ve 30.000'in üzerinde bataryayı onlarca farklı senaryoda aylarca test süreçlerinden geçirerek patlama koşullarını oluşturmaya ve bunları gözlemlemeye çalışmışlar.

Bilindiği gibi ilk üretilen Note 7'ler patlamaya başlayınca dünya çapında geri çağırma işlemi başlatılmış ve toplanan cihazların yerine farklı bir üreticiye ürettirilen ve sorunsuz olduğu söylenen bataryalarla donatılmış "Yenilenmiş Note 7"ler kullanıcılara gönderilmişti. Sorunsuz oldukları söylenen "Yenilenmiş Note 7"lerde de patlama olayları baş gösterince piyasada bulunan tüm Note 7 modelleri toplatılarak üretimi de durdurulmuştu.

(http://i.hizliresim.com/jXO6DJ.jpg)

Basın toplantısında; ilk Note 7'lerde kullanılan bataryaları üreten firma A üreticisi, ikinci seri "Yenilenmiş Note 7"lerde kullanılan bataryaları üreten firma ise B üreticisi olarak ifade edildi. Bilindiği gibi ilk serinin bataryalarını Samsung kendi alt firması ile üretip cihazlara koymuştu. İkinci seriyi üreten firma ise Çin'den Amperex Technology isimli firmaydı. Sunumun başlarında test aşamalarından görseller gösterilerek hangi testlerin hangi koşullarda yapıldığı ile ilgili bilgiler verilirken devamında tespit edilen sorunlar, bunların görselleri, makro çekilmiş gerek renkli fotoğraflar gerekse röntgen fotoğrafları ile kanıtları, kimyasal olarak meydana gelen reaksiyonlar, pillerin yapıları vs gibi çok detaylıca bilgiler verildi.

Testler, sadece satıştaki halleri ile şarj etme ve boşaltma şeklinde yapılmamış tahmin edileceği gibi. Komple cihazın doldurma ve boşlatma testlerinin yanında hızlı şarj, kablosuz şarj, tek bataryanın doldurulup boşaltılması, taşıma süreçlerinin simülasyonu, yazılımsal koşullar, aksesuar testleri, usb testleri, sıcaklık testleri gibi farklı farklı açılardan da binlerce teste tabi tutulmuş. Bu testler esnasında meydana gelen tutuşmalar yüksek çözünürlüklü ve kızılötesi çekim özelliği bulunan kameralar ile fotoğraflanarak incelenmiş.

A üreticisinin ürettiği ilk parti piller sağ üst köşelerinin sıkışması yada ezilmesi sebebi ile reaksiyona girerek tutuşmaya sebebiyet verirken, yenilenmiş cihazlardaki B üreticisinin pilleri ise çok ince katmanlardan oluşan pilin yüzeyindeki deformasyon sonucu anot ve katot birbiri ile temas ederek tutuşmaya neden oluyor. Samsung'un yaptığı açıklamalar arasında cihazın kendi tasarımı ile ilgili bir sorundan bahsedilmedi. Tasarım ve üretim problemleri tamamen üretilmiş pillere atfedilerek suç batarya üreticilerine yüklendi.


(http://i.hizliresim.com/GPADg7.jpg) (http://i.hizliresim.com/yNaqva.jpg)

(http://i.hizliresim.com/pX3naL.jpg)

Sunum esnasında üç farklı üçüncü parti denetleme firmasından temsilciler olayla ilgili açıklamalar yaptılar ve bulguları onaylar nitelikte kanıtlar sundular. Böylece nihai olarak patlamaların sebepleri bulunup her türlü izahı yapılmış oldu. Son olarak kürsüye gelen Samsung yetkilileri bu yaşananlardan dersler aldıklarını ve ürün son kullanıcı aşamasına gelene kadar aralara ekstra denetimler ve kontrol aşamaları eklediklerini ilan etti. Böylece müşterilerine daha fazla teste tâbi tutulmuş, daha fazla denetimden geçirilmiş ve daha güvenli cihazlar üreteceklerinin sözünü de vermiş oldular.

Eski Note 7 kullanıcılarını ne kadar tatmin edebildiler henüz bilinmese de önümüzdeki günlerde tanıtılacak Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus satışlarını olumluya çevirebilmek adına derslerine iyi çalıştıkları ortada. Önümüzdeki yaz sonunda tanıtılacak yeni Galaxy Note 8 modelinin satış rakamları, bizlere bu açıklamanın ve alınan ekstra yeni önlemlerin potansiyel müşterileri ikna edip edemediğini net şekilde gösterecektir. Samsung'un 2017 sonunda açıklayacağı Galaxy S8, Galaxy S8 Plus ve Galaxy Note 8 satış rakamları ya bu çalışmanın da desteği ile yeni bir rekora imza atacak yada rakiplerinin eline koz vermenin etkisi ile negatif bir sonuç ortaya çıkartacak.


http://www.samsung.com/tr/note7duyuru/ (http://www.samsung.com/tr/note7duyuru/)


Basın Toplantısından Kareler

(http://i.hizliresim.com/zakMk6.png) (http://i.hizliresim.com/GPADA6.png) (http://i.hizliresim.com/0l6z69.png)
(http://i.hizliresim.com/JqJDJo.png) (http://i.hizliresim.com/OV6D6Q.png)
(http://i.hizliresim.com/AnMzMp.png) (http://i.hizliresim.com/yNaqay.png)
(http://i.hizliresim.com/41ozo4.png)


(http://i.hizliresim.com/WgvDBQ.jpg) (http://i.hizliresim.com/3vZzrp.jpg) (http://i.hizliresim.com/R1ZDmn.jpg)
(http://i.hizliresim.com/pX3nyn.jpg) (http://i.hizliresim.com/kGz649.jpg) (http://i.hizliresim.com/NlBDaL.jpg)
(http://i.hizliresim.com/adQY9g.jpg) (http://i.hizliresim.com/YqL6nE.jpg) (http://i.hizliresim.com/8PvzqW.jpg)

Basın Toplantısı Sonunda Yayınlanan Özet Video

! No longer available (http://www.youtube.com/watch?v=-0FyC6ylbvQ#)

https://www.youtube.com/watch?v=-0FyC6ylbvQ (https://www.youtube.com/watch?v=-0FyC6ylbvQ)
Başlık: Ynt: Galaxy Note 7'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: baran4524 - 23 Ocak 2017, 08:33:22
Hain bataryalar gene yapmislar yapcaklarini neyse allahtan samsungun hic sucu yokmus :) (mukemmel bir aklama tiyatrosu ) :)

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başlık: Ynt: Galaxy Note 7'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: halit beydes - 27 Ocak 2017, 02:36:00
sonucta samsung hertürlü sınıfta kalır kesinlikle müşteri memnuniyeti falan kalmadı hertürlü sahtekerlık mevcut servise gittinmi yandın garantili cihazsa hele burnundan getirene kadar hakem heyetine taşıdım konuyu iademi alırsam kesinlikle samsungtan vaz gecicem lanet ettirdiler
Başlık: Ynt: Galaxy Note 7'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: newy - 19 Şubat 2017, 21:31:04
adamlarda müşteri memnuniyeti vs yok, her türlü kendileri masum. telefon da olsa, klima da, TV de farketmez. Servisine düşme, çıldırtır
Başlık: Ynt: Galaxy Note 7'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: vedat1966 - 19 Şubat 2017, 22:43:00
Kalem olan başka bir telefon şu an olmadığına göre mecburen Samsung alacağız.
Başlık: Ynt: Galaxy Note 7\\\'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: sevince1971 - 23 Şubat 2017, 18:21:09
samsung en ıyı telefonu uretsede artık ınsanları soguttular note4 lere surum yukseltme androıd 7 vermedıler sebeke ve pıl sorunlarına cozum uretemedıler buna ragmen surum yukseltmesı yapmadılar dogal olarak bırcok samsung alıcısı artık vazgectı kaldıkı samsung teknık servıslerı rezalet ılgı,hızlı onarım,kalıtelı  onarım ve gerı donus malesef yok.5 yıl once samsung ıstanbulda ornegın 1 mılyon satıyorsa sımdı 5 mılyon satıyor ama gelın gorunku teknık servıslerının yerıde aynı kapasıtesıde aynı calısan personelıde aynı.nasıl hızmet almayı bekleyebılırız kı tasoron fırmalrın elıne kalmısız.

Arka arkaya gönderdiğiniz için mesajlar birleştirildi: [time]23 Şubat 2017, 18:28:10[/time]
adam gıbı s pen ozellıklerınde bır telefon cıksada varsın cınlı fırması olsun ılk ısım samsungtan onlara terfı etmek olacak.Xiaomi el atsa barı bu ıse.fıat performansta suanda gayet ıyıler.bırde s pen olayına el atsalar tadından yenmez.samsung halen pıle kusur bulsun ılkınde a fırmasına yaptırdı patladı a :) cok komık a b fırmasına yaptırdılar patladı cok komık :) akılları nerdeymıs ? b pıllerını pıyasaya surerken  2-3 daha fazla kontrol ve guvenlık asamasına sokma. atılımları.yalan dolan bın pısman artık samsung alan.

Arka arkaya gönderdiğiniz için mesajlar birleştirildi: 24 Şubat 2017, 19:35:06
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın
adamlarda müşteri memnuniyeti vs yok, her türlü kendileri masum. telefon da olsa, klima da, TV de farketmez. Servisine düşme, çıldırtır

cok ama cok haklısınız teknık servıslerı rezalet ne ılgı ne alaka ne hızlı kalıtelı hızmet nede saglam zamanında onarım hıcbırsey yok hakkını ararsın haksız cıkarsın gıt mahkemeye ver derler.bılıyorlar ki inların mahkemeyle ugrasacak ne parası var nede bos zamanı.bunu cokk ıyı bılıyorlar cokk.vermısler tasoron fırmalara teknık servıs servıs hızmetını adamın umrunda degıl zaten kac ksııyle kac kıseye hızmet verdıgı adam kar ustune kar elde etme pesınde ulkemızdekı tasoron fırma ların ıscı calıstırma prensıblerı bu degılmı zaten az adam cok ıs az maas.ölen ölür kalanlar bizimdir.
Başlık: Ynt: Galaxy Note 7'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: cerrano - 21 Temmuz 2017, 21:04:11
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın
sonucta samsung hertürlü sınıfta kalır kesinlikle müşteri memnuniyeti falan kalmadı hertürlü sahtekerlık mevcut servise gittinmi yandın garantili cihazsa hele burnundan getirene kadar hakem heyetine taşıdım konuyu iademi alırsam kesinlikle samsungtan vaz gecicem lanet ettirdilerTüketici hake heyeti ürünü saatciler odasına handwriting raporunuzu alır cihazınızı iade edersiniz.
Başlık: Ynt: Galaxy Note 7'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: vedat1966 - 21 Temmuz 2017, 21:19:16
Hiç bir telefon note serisi tadında değil. Hala note 2 kullanıyorum. Devam etmek niyetindeyim.

YunOS yüklü cihazımdan Tapatalk ile gönderildi.

Başlık: Ynt: Galaxy Note 7'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: bysalihidriscan - 21 Temmuz 2017, 21:20:51
 
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın
Hiç bir telefon note serisi tadında değil. Hala note 2 kullanıyorum. Devam etmek niyetindeyim.

YunOS yüklü cihazımdan Tapatalk ile gönderildi.


Hocam bence Note4'e güncelleseniz daha güzel olur :D
Başlık: Ynt: Galaxy Note 7'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: vedat1966 - 22 Temmuz 2017, 21:59:32
Hocam Note serisi her telefon olur. (üst model olması şartıyla)

YunOS yüklü cihazımdan Tapatalk ile gönderildi.

Başlık: Ynt: Galaxy Note 7'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: bysalihidriscan - 22 Temmuz 2017, 22:54:20
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın
Hocam Note serisi her telefon olur. (üst model olması şartıyla)

YunOS yüklü cihazımdan Tapatalk ile gönderildi.


Hocam şuaralar gözlemlediğim kadarıylan en iyi idare eden model Note4 Değiştirilebilir batarya hafıza kartı desteği kamera performans gerçekten güzel etkileyici.
Bu yüzden geçiş yaptım Ve geliştirmeye aldım Stock Romu mükemmel bir görsel ve kullanım sunuyor.
Sanırım samsung Bir dahaki  Note4 mantığıyla hareket edene kadar yeni model almayı düşünmuyorum Uzun bir süre belkide Note4 düm perte çıkarsa eğer ozaman başka model düşünürüm.
Başlık: Ynt: Galaxy Note 7'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: XBlack - 15 Ekim 2017, 03:30:10
Sıkıntılı Note 7 ler şuan yurt dışında Samsung Galaxy Note Fan Edition adı altında satışta, demekki pil sorunu çözülmüş,  fiyatıda az değil 800 ila 900 Euro arası, açık artırmada 450 - 500 e almanız mümkün. önceden bu haberi veren olduysa affola...
Başlık: Ynt: Galaxy Note 7'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: 06bozkurtum - 25 Aralık 2017, 17:43:35
Telefonda sorun olupta hangi telefonun servisi iyiki..hepsi birbirinin aynısı...önemli olan sorunsuz telefona denk gelmek..
Başlık: Ynt: Galaxy Note 7'lerin Patlama Nedeni Açıklandı
Gönderen: vedat1966 - 01 Nisan 2018, 13:23:19
Note 8'lerde batarya konusunda henüz bir sıkıntı çıkmadığına göre Samsung sorunları çözmüş görünüyor. Note serisinin yetenekleri ile kıyaslanabilecek bir telefonun piyasada olmaması da büyük bir handikap. Iphone hem tablet hemde telefonda kalem konusunda geç kaldı. Steve Jobs, "Kim bir kalem ister?" demiş ve sürekli telefonda kaleme karşı çıkmıştı. Artık Note serisine bir rakip iyi olur sanırım?