Gönderen Konu: Usb Bağlantı Problemi..!!  (Okunma sayısı 31760 defa)

Çevrimdışı mustafabafra

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 0
  • -Beğenilme Sayısı: 1
  • yesilcin.com
  • Tlf Modeli: galaxy s4
  • Tlf Yazılımı: Android 4.3.x
Ynt: Usb Bağlantı Problemi..!!
« Yanıtla #20 : 19 Kasım 2012, 18:35:54 »
Teşekkürler sawgent kardeş başka bir kablo bulayım (bit kadar ilçedeyim benden başka Samsung galaxy S  kablosu yok ama :cry:)

Çevrimiçi sawgent

• Administrator
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 32
  • -Beğenilme Sayısı: 491
  • Rom: Stock Rom
  • Tlf Modeli: Galaxy Note 3 N9000Q
  • Tlf Yazılımı: Android 4.4.x
« Yanıtla #21 : 19 Kasım 2012, 18:39:46 »
standart bir micro usb kablosu olması yeterli. nokia bile olur.
bana ait anlatım ve haberleri kopyalarken izin alınız yada kaynak site adresi belirtiniz.

Facebook Adresim: You are not allowed to view links. Register or Login

İçinde Türkçe dil olmayan romları paylaşırken özellikle belirtirim içinde yoktur şeklinde. Onun dışında evet firmware sürümleri içinde Türkçe var..

Çevrimdışı mustafabafra

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
« Yanıtla #22 : 19 Kasım 2012, 18:48:36 »
eşimin nokia kablosu oldu bağladım yine aynı sorun . Telefonda sıkıntı var demek ki. Telefona yeni rom yüklesem bu sefer Telefonun hafızasındaki resim ve videolar gidecek (Yani fabrika ayarlarına çevirirsem) Ne yapacağımı şaşırdım  :beyin:

Çevrimdışı gizemli_kral

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 1
  • -Beğenilme Sayısı: 0
  • yesilcin.com
  • Rom: XXUFNB4
  • Tlf Modeli: Galaxy S4 i9500
« Yanıtla #23 : 19 Kasım 2012, 20:02:35 »
Aynı durum bende de söz konusu. Benim telefonda USB ile şarj oluyor ama bilgisayar telefonu hiçbir şekilde tanımıyor. Tamirci arkadaşa verdim. Yeni bir usb girişi taktı telefona. Ama maalesef yine olmadı. tüm yolları assemblyleri falan ölçmem lazım muhtemelen birinde sorun var dedi. Yaptı ama bir sorun bulamadım dedi. Şimdi bir usb girişi siparişi daha verdi. Sözde orijinal usb girişi gelecek. Bir de onu deneyecek (USB girişi dediğim telefonda bulunan, kabloyu taktığımız socket)

Ancak şöyle bir durum var. Benim bir gün telefonu acil şarja takmam gerekiyordu ve yanımda şarj kablosu da yoktu. Bir kablo buldum ancak giriş tarafı usb değildi (şu ses çıkışı video çıkışı olan biri sarı biri beyaz jack). o kabloyu ortadan kestim. Bir de usb girişi buldum onu da ortadan kestim. Birbirine bağlayarak bir kablo yaptım.  Ne olduysa ondan sonra oldu. Sonra telefona taktığım tarafı söküp baktığımda 4 kablodan ortadaki ikisi birbirine bağlı olduğunu gördüm (sanırım en uçtaki ikisi şarj için ortadaki ikisi de veri için kullanılıyor). sonra kablolar ile biraz oynadım değiştirdim çeşitli kombinasyonlar denedim ama nafile bir türlü usb görme işlemini başaramadım. şimdi telefoncu dediğim gibi socketi değiştirdi olmadı veri yollarını ölçtüm dedi olmadı. orijinal socket getirip onu deneyecek. sonucu yazarım. Birde sağlam bir s3 götürücem kendisine onun veri yolları ile karşılaştıracak.

Eğer bu konuda bilgisi olan varsa bana yol gösterirlerse çok sevinirim.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2012, 20:03:58 Gönderen: gizemli_kral »

Çevrimiçi sawgent

• Administrator
  • Beğenmeler
« Yanıtla #24 : 19 Kasım 2012, 20:25:54 »
arkadaşınız terimlerde biraz sallamış. assembly dediğiniz şey ürünü bir araya getirmek manasına gelir. ölçülebilecek birşey değildir. veri yollarını ölçmek dediğiniz şey şarj yollarını ölçmektir aslen. şarj olayı soketten başlar ancak anakart üzerinde belirli dirençlerin kontrolünde yapılır. ampermetre ile bunların ölçümleri yapılarak tepki vermeyenler üzerinde işlem yapılır.

tahminimce orjinalini de taksa durum değişmeyecektir. anakart üzerindeki şarj ile ilgili komponentlerin incelenmesi gerekli. örneğin i9000 modelinde resimdeki işaretlediğim kısımlardır. sizin cihazda farklı olabilirler. service manuellerinden bulunabilir.

bana ait anlatım ve haberleri kopyalarken izin alınız yada kaynak site adresi belirtiniz.

İçinde Türkçe dil olmayan romları paylaşırken özellikle belirtirim içinde yoktur şeklinde. Onun dışında evet firmware sürümleri içinde Türkçe var..

Çevrimdışı gizemli_kral

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
  • Rom: XXUFNB4
  • Tlf Modeli: Galaxy S4 i9500
« Yanıtla #25 : 19 Kasım 2012, 22:33:33 »
Yok sallamamıştır da benim onun söylediklerinden anladığımı anlatmam sonucu ortaya bu yanlışlık çıkmıştır :) Dediğin service manuel dosyasını buldum. O dosyayı ona verip söylediklerini de söyleyeceğim lakin anlamadığım şey (daha doğrusu yanlış anlamış ta olabilirim) şarj yollarını ölçmesi gerek demişsin ya usbden şarj oluyor ama pc cihazı görmüyor. O kısımda sorun yoksa yarın gideceğim ve söylediklerini aynen aktaracağım.

Çevrimiçi sawgent

• Administrator
  • Beğenmeler
« Yanıtla #26 : 20 Kasım 2012, 00:36:34 »
benim aklımda şarjla ilgili sorun olduğu kalmış ondan şarj olayı üzerinde durmuştum. sadece veri aktarımında sorun varsa soketin ortadaki iki ayağını ve onun yollarını kontrol etmesi gerekli doğrudur.

soketin orjinal olması yada yan sanayi olması durumu pek değiştirmez. çünkü soketler boarda lehimlenen ayaklar aracılığı ile sadece iletici görevi görürler. dolayısı ile orjinal olması sadece dayanıklılık açısından avantaj sağlar. dediğim gibi service manuelinden bakıp veri ayaklarını takip ederek sorunun kaynağının bulunması gerekli. eğer yol kopuğu varsa düzeleceğini pek sanmıyorum.

Çevrimdışı sipru

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
  • Rom: XXLP1
  • Tlf Modeli: Galaxy S3
  • Tlf Yazılımı: Android 4.1.x
« Yanıtla #27 : 30 Kasım 2012, 11:38:22 »
merhaba benimde yaz aylarında teknedeki deniz suyuna düşmüştü s2 im,

farkedince hemen pilini vs çıkarttım 2gün prinçte bekllettim sonra özel serviste birgüzel temizlettim sorunsuz açıldı. ancak usb den şarj olduğu halde bilgisayardan göremiyordum,
tekrar servise verdim tekrar vernikte beklettiler sorun çözüldü. sonra tekrar nüksetti, sonra defalarca temizlemelerine rağmen sonuç alamadık ve şuan usbden bilgisayarı ve kiesi görmüyor. wifi ile dosya
alışverişi yapıyorum tabi sıkıntılı oluyor hatta ebay dan usb flex kablosunu aldım kendim monteledim sonuç değişmedi. özel servisteki eleman güç bölümüne müdahale etmek gerekebilir ama riskli dedi bende
yaptırmadım.  şimdi nerede usbden sıkıntı yaşıyorum yazısı görsem okuyorum araştırıyorum ama sonuç alamadım bende. yabancı sitelerde belki sorun çözülmüştür ama ingilizce gerekli onlar içinde.

Çevrimiçi sawgent

• Administrator
  • Beğenmeler
« Yanıtla #28 : 30 Kasım 2012, 13:14:23 »
anlayamadığım iki şey var; 1- vernik 2- güç bölümü

kendi imkanlarınızla çözebileceğinizi sanmıyorum. yukarıdaki mesajlarda da yazdığımız üzere veri bağlantısının board a giden yollarının ölçülüp varsa ayrı hat çekilmesi sorunu çözebilir. onları bulmak mesele tabi.

Çevrimdışı sipru

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
  • Rom: XXLP1
  • Tlf Modeli: Galaxy S3
« Yanıtla #29 : 03 Aralık 2012, 16:58:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
anlayamadığım iki şey var; 1- vernik 2- güç bölümü

kendi imkanlarınızla çözebileceğinizi sanmıyorum. yukarıdaki mesajlarda da yazdığımız üzere veri bağlantısının board a giden yollarının ölçülüp varsa ayrı hat çekilmesi sorunu çözebilir. onları bulmak mesele tabi.

servisteki eleman böyle söyledi özel bir vernik içinde bekletiyorlarmış güya sıvaya maruz kalan yerlerdeki korozyon böylece çözülüyormuş
ayrıca tüm yerleri ölçmüşler birtek neresiyse orası güç bölümü varmış oraya müdahale etmemişler biraz riskliymiş istersem müdahale edicekler ama tamamen bozulabilir diye garanti vermiyorlar bende böyle kalsın
dedim.

işin entresan tarafı internetten usb to hdmi kablosu aldım onunla televizyona bağlıyorum takır takır görüntü ve ses tv ye gidiyor
ama usb den bilgisayarla bağlantı kurulmuyor.

sanki başka birşey var yazılımsal birşey bir tarafında bir bölüm kapandı açılmıyor. .....  bu *#7284#  pda/modem vs yeri var onunda denedim onunlada olmuyor.

« Son Düzenleme: 03 Aralık 2012, 17:04:08 Gönderen: sipru »

Çevrimdışı mustafabafra

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
« Yanıtla #30 : 11 Aralık 2012, 04:04:36 »
Evet yine ben arkadaşlar korkulu rüyam olan usb problemini halen çözemedim yaklaşık 20 gün önce telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm (güya usb problemini çözecektim) Telefon açılmadı bu iş bana 160 TL ye mal oldu (gitti para :cry:) usb yine görmüyor anlaşılan 4.0.4 sürümünde kaldım artık uygulama yüklemeye bile korkar oldum. Acaba recoveryden Jelly bean yükleme dosyası var mı? Telefonum yine kapanır diye de korkuyorum. Servis Usb girişini değiştirdiğini söyledi ama yine de bilgisayar görmüyor Sitede yazan her şeyi denedim. Acaba sd karttan rom yükleme yapabilir miyim yüklersem telefon bozulur mu? Ne yapacağımı şaşırdım. 

Arka arkaya gönderdiğiniz için mesajlar birleştirildi: 11 Aralık 2012, 05:14:07
cezso diye bir arkadaş"mtp driver yazın googlede var sonra indirin telefonunuza atın cwm den flashlayın sıkıntınız kalkacaktır..." demiş problem bu olabilir mi acaba
ya da Usb girişini alkol ile temizlemek mi lazım ne yapacağımı şaşırdım. Başka telefon mu alsam acaba :-\
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2012, 05:14:07 Gönderen: mustafabafra »

Çevrimdışı gonuldostu82

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 5
  • -Beğenilme Sayısı: 3
  • yesilcin.com
  • Rom: XXLQ4 JELLY BEAN
  • Tlf Modeli: i9070
« Yanıtla #31 : 05 ޞubat 2014, 18:06:05 »
konuyu hortlattım ama bu olayın çözüm yolu hala yok aynı sorun bende de var malasef pc de tüm driverler yüklü old halde telefonumu görmüyor , aynı data kablosu ile ve aynı pc ile tüm android telefonları tanıyor benim telefonu tanımıyor çünkü ben bir eşeklik ettim zaten arkadaş bahsetmiş şarj aletimi bulamadım bende data kablosunu erkek fişe katılan soketler vardı (yeni sistem)ona takıp prize öyle taktım ilk başta telefon kafayı yedi ama şarj oldu sonra durum vahim data kablosu ile pc den şarj oluyor ama dosya aktarımı yada hafıza hiç bir şekilde yok görünmüyor