Gönderen Konu: Rootsuz S4'ümde gitmeyen "Cihazınız modifiye edildi" hatası  (Okunma sayısı 2021 defa)

Çevrimiçi Venomz

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 22
  • -Beğenilme Sayısı: 9
  • yesilcin.com
  • Rom: Ozcan Rom V5.4
  • Tlf Modeli: Galaxy S4
  • Tlf Yazılımı: Android 4.4.x
Merhaba arkadaşlar.yaklaşık 2 aylık S4 cihazım var.İlk aldığımda 4.2 versiyonda idi.Ota üzerinden 4.3 yaptım.Telefonuma kesinlikle "root" işlemi yapmadım.Birkaç gün önce 4.4 dağıtımını öğrendiğimde OTA üzerinden güncellemek istediğimde "Cihazınız modifiye edildi.yazılım güncellemeleri mevcut değil" şeklinde bir hata aldım.Çeşitli araştırmalarım neticesinde olası tüm yöntemleri denedim fakat başarılı olamadım (sıfırlama, wipe işlemleri, batarya sökük bekletme).Kies'e bağladığım zaman ise en son güncel sürüm olduğu belirtiliyor.

Bu mesajın bir sayaç tarafından çıktığı söyleniyor.Triangle away yazılımı ile sayacın sıfırlaması yapılabilir denilmiş.Fakat maalesef bu yazılım I9500 ları desteklemiyormuş.

Cihazımı root checker adında bir yazılımla kontrol ettiğimde alttaki sonucu verdi.Rootlu gibi gözükmesine rağmen kesinlikle root yapmadım cihazıma.

Alttaki resimler cihazımın durumunu gösteren resimler.Oradaki sayaç "0" gösteriyor ki enteresan bir durum.Belki fikir sahibi olabilirsiniz diye ekliyorum.

Sorum şudur.Odin denilen yazılım ile cihazıma uygun 4.3 yazılımını kurarsam bu durumdan kurtulabilirmiyim? veya uyarıyı nasıl "resmi" hale getirebilirim.

Teşekkürler.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın

Çevrimdışı sawgent

• MIUI Moderator
  • Emekli Admin
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 100
  • -Beğenilme Sayısı: 1160
  • burası yesilcin.com burda herşey gerçek..
  • Rom: Stock
  • Tlf Modeli: Galaxy Note 3 N9000Q
Ynt: Rootsuz S4'ümde gitmeyen "Cihazınız modifiye edildi" hatası
« Yanıtla #1 : 24 ޞubat 2014, 14:30:47 »
sayaç 0 görünebilir normaldir. system status custom görünüyor ki bu yüzden cihaz modifiye edildi hatası alıyorsunuz. sayaç arttırmadan root yöntemleri mevcut.

root kontrolü yapmışsınız rootlu görünmüş. telefonu başkası kullanıyor mu bilmiyorum ama cihaz rootludur. google play üzerinden supersu yükleyip root isteyen birşeyler kurmaya çalışın orda netleşecektir root mevzusu. ki root varsa zaten diğer uyarı vs normaldir.

Cihazınız modifiye edildi şeklindeki uyarıyı forumda aratırsanız sanıyorum ki odin ile yükleme işlemlerinin yapılacağı çeşitli cevaplar çıkacaktır.
bana ait anlatım ve haberleri kopyalarken izin alınız yada kaynak site adresi belirtiniz.

Son Gelişmelerden Hemen Haberdar Olmak ve Teknoloji ile İlgili Her Türlü Bilgiyi Edinebilmeniz İçin Facebook Adresim: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın

Açacağınız konunun başlığını tek kelimeden oluşturmayın ve konu tekrarı olmadığından emin olun. Başlığı çok önemsiyoruz. Başlık mesaj içine yazacağınızı ifade etmelidir. Lütfen aklınızdan özgün ve uzun cümleler kurun. Konunuz çöpe gitmesin.

Çevrimiçi Venomz

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
« Yanıtla #2 : 24 ޞubat 2014, 15:53:45 »
Cevabınız için teşekkürler.

Root işlemi yapmadığım halde neden root erişimi oldu inanın bilmiyorum.Çünkü kurduğum uygulamalar root gerektirmeyen temel bazı uygulamalar.(facebook, foursquare, asphalt vb.)

Forumda yaptığım aramalarda cihaza odin ile stok fw kurmayı öğrendim.Zaten daha öncede çeşitli cihazlara atmıştım.Buradaki nokta, acaba supersu yükleyince ve akabinde root gerektiren bir uygulama yüklendiği takdirde sayaç artacak mı acaba? Şayet artacaksa bu, işleri bir kademe daha kötüye götürecektir.

Diğer konularda yükleme detaylı bir şekilde anlatılmış fakat "resmi" şekle dönüp dönmeyeceği net belirtilmemiş.Şayet dönecek ise hemen odin ile işlemi yapmaya hazırım.Bu sorunun cevabını arıyorum aslında.

Çevrimdışı sawgent

• MIUI Moderator
  • Emekli Admin
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 100
  • -Beğenilme Sayısı: 1160
  • burası yesilcin.com burda herşey gerçek..
  • Rom: Stock
  • Tlf Modeli: Galaxy Note 3 N9000Q
« Yanıtla #3 : 24 ޞubat 2014, 15:54:43 »
uygulama yüklüyorsunuz sayaca etki edemezsiniz bu şekilde.
bana ait anlatım ve haberleri kopyalarken izin alınız yada kaynak site adresi belirtiniz.

Son Gelişmelerden Hemen Haberdar Olmak ve Teknoloji ile İlgili Her Türlü Bilgiyi Edinebilmeniz İçin Facebook Adresim: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın

Açacağınız konunun başlığını tek kelimeden oluşturmayın ve konu tekrarı olmadığından emin olun. Başlığı çok önemsiyoruz. Başlık mesaj içine yazacağınızı ifade etmelidir. Lütfen aklınızdan özgün ve uzun cümleler kurun. Konunuz çöpe gitmesin.

Çevrimiçi Venomz

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
« Yanıtla #4 : 24 ޞubat 2014, 16:07:43 »
Evet cihazda root yapmamama rağmen root erişimi var.Çok enteresan.

Şimdi odin ile stok fw yi baştan kurmalıyuım sanırım değilmi?

Düzenleme : Supersu ile unroot yapınca cihaz resmi'ye döndü :)
« Son Düzenleme: 24 ޞubat 2014, 16:09:39 Gönderen: Venomz »

Çevrimdışı psychopepper

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 0
  • -Beğenilme Sayısı: 0
  • yesilcin.com
  • Rom: stock
  • Tlf Modeli: i9500
  • Tlf Yazılımı: Android 4.0.x
« Yanıtla #5 : 26 ޞubat 2014, 10:43:58 »
Stock rom yükledikten sonra tekrar full wipe yaparsanız düzelebilir. Yada tavsiyem root yaptıktan sonra wanam xposed un içinde security hacks> Fake system status ayarını seçerseniz cihaz bilgisi ekranında Resmi gözükecek ve güncelleme denetlemesini yapacaktır.

Çevrimdışı Lapsetur

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 1
  • -Beğenilme Sayısı: 1
  • yesilcin.com
  • Rom: No rom
  • Tlf Modeli: S4
Dosya yöneticisinden "Lazylist" in içinde ne var ne yok silin. Cihazı kapatıp açın düzelmesi lazım

Güncel Konular

Data verisi kısıtlama Gönderen: selcuktunc55
[Bugün, 13:59:57]

HTC One M7 Mesajda Reheberden Seçim yaparken Sık Sık Listesi Gönderen: dijithal
[Bugün, 13:51:54]

[AOSPA][4.4.4][OFFICIAL] ParanoidAndroid 4.6 Beta 5 Gönderen: The Leon
[Bugün, 13:50:14]

i9500 Galaxy S4 OzcanRom v5.4 Aroma XXUGNH4 KitKat 4.4.2 (15.10.2014) Gönderen: The Leon
[Bugün, 13:39:53]

N7100 Galaxy Note 2 PARANOIDANDROID Rom v3.69 JB 4.2.2 (YENİ HALO) (28.07.2013) Gönderen: metehan90
[Bugün, 13:33:57]

N9005 Rom Tercihleriniz ve Önerileriniz Gönderen: dofurkan
[Bugün, 13:27:01]

i9500 Kernel Tavsiyesi Gönderen: zaferengur
[Bugün, 13:25:07]

[ROM][4.4.2][XXUGNJ1][25/10] Prism™ Barebone V13[Aroma][Hızlı][Stabil] Gönderen: pisicopat89
[Bugün, 13:23:04]

n900 imei null/null problemi Gönderen: dofurkan
[Bugün, 13:18:09]

Galaxy S3 imei değiştirilen cihazlarda güncelleme ile oluşan şebeke sorunu çözüm Gönderen: enemyofworld
[Bugün, 13:11:31]

Inbox by Gmail için davetiye paylaşım konusu Gönderen: cemelk
[Bugün, 13:10:54]

Galaxy Note 4 Kutudan Çıkartma Videosu Gönderen: abdyasar
[Bugün, 12:28:05]

Galaxy S3 Unroot -Yedeklenmiş Dosya Seçimi Gönderen: sawgent
[Bugün, 12:23:47]

Dahili hafızadan veri kurtarma Gönderen: sawgent
[Bugün, 12:21:59]

i9500 Galaxy S4 I9500XXUGNH4 Rusya 4.4.2 Factory Firmware (4 Dosyalı) Gönderen: unalsrkn
[Bugün, 10:55:35]

Sadece Lg G3 ile Takaslık Sony Z2 Gönderen: edwird
[Bugün, 10:51:02]

Galaxy S2 TurkbeyRom v36 - v37 SE 2.3.6 XWLA4 NEAK Kernel v1.3.3x Gönderen: serkandwww
[Bugün, 10:47:42]

N9000 Note 3 Shadown Kitkat Rom v2.6 - (Lidroid tabanlı 4.4.2) (24.10.2014) Gönderen: shadown
[Bugün, 10:11:54]

Note 4 Exynos 5433 vs Note 4 Snapdragon 805 Hangisi Daha İyi? Gönderen: bjk70
[Bugün, 08:40:14]

Gamepad olabilir mi? Gönderen: Johangielen
[Bugün, 05:33:00]