Gönderen Konu: i9505 3g bağlantısı sağlayamıyorum  (Okunma sayısı 23447 defa)

Çevrimdışı meminyumuk21

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 0
  • -Beğenilme Sayısı: 0
  • yesilcin.com
  • Rom: xxlp4
  • Tlf Modeli: galaxy s4
  • Tlf Yazılımı: Android 4.2.x
Ynt: i9505 3g bağlantısı sağlayamıyorum
« Yanıtla #20 : 11 Ağustos 2013, 02:14:08 »
Ya kusura bakmayin rahatsiz ediyorum ama biraz daha detayli anlatabilir misiniz cunku ben bu konularda gercekten acemiyim odin programini telefonami indirmem gerekiyor pc yemi ?yardimci olursaniz sevinirim Simdiden tesekkur ederim

Çevrimdışı sawgent

• MIUI Beta Team Leader
  • Emekli Admin
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 88
  • -Beğenilme Sayısı: 964
  • burası yesilcin.com burda herşey gerçek..
  • Rom: Kendi Yaptığım
  • Tlf Modeli: Galaxy Note 3 N9000Q
  • Tlf Yazılımı: Android 4.4.x
Ynt: galaxy s4 i9505 4g modeli ile 3g bağlantısı sağlayamıyorum
« Yanıtla #21 : 11 Ağustos 2013, 02:21:29 »
Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın
bende almanya rom yüklü yine olmadı sanırım admin bizi andrid telefonu yeni kullandımızı zannediyor oraları yapacak kadar zekiyiz
ben müneccim miyim senin android bilginin ne kadar olduğunu bileyim. onu sen yazacaksın şunları yaptım denedim işe yaramadı diye. modemi değiştirdiğini yazıp yaptığın ayar değişikliklerini yazmaman zekilik konusunda beni tereddüte düşürüyor..

şu an dört parçalı factory reset rom indiriyorum inşallah onunla düzelir yoksa yapacak bir şey kalmıyor telefonu eşime vereceğim oda vodafone de kullanacak
muhtemelen birşey değişmez. çünkü factory reset rom dediğiniz şeyle diğer romların arasında hiçbir fark yok.
bana ait anlatım ve haberleri kopyalarken izin alınız yada kaynak site adresi belirtiniz.

Son Gelişmelerden Hemen Haberdar Olmak ve Teknoloji ile İlgili Her Türlü Bilgiyi Edinebilmeniz İçin Facebook Adresim: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın

Açacağınız konunun başlığını tek kelimeden oluşturmayın ve konu tekrarı olmadığından emin olun. Başlığı çok önemsiyoruz. Başlık mesaj içine yazacağınızı ifade etmelidir. Lütfen aklınızdan özgün ve uzun cümleler kurun. Konunuz çöpe gitmesin.

Çevrimdışı sawgent

• MIUI Beta Team Leader
  • Emekli Admin
  • Beğenmeler
« Yanıtla #22 : 11 Ağustos 2013, 02:22:01 »

şuradan başlayabilirsiniz
bana ait anlatım ve haberleri kopyalarken izin alınız yada kaynak site adresi belirtiniz.

Son Gelişmelerden Hemen Haberdar Olmak ve Teknoloji ile İlgili Her Türlü Bilgiyi Edinebilmeniz İçin Facebook Adresim: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın

Açacağınız konunun başlığını tek kelimeden oluşturmayın ve konu tekrarı olmadığından emin olun. Başlığı çok önemsiyoruz. Başlık mesaj içine yazacağınızı ifade etmelidir. Lütfen aklınızdan özgün ve uzun cümleler kurun. Konunuz çöpe gitmesin.

Çevrimdışı kizilirmak

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 1
  • -Beğenilme Sayısı: 1
  • Tlf Modeli: GalaxyS4 LTE
« Yanıtla #23 : 11 Ağustos 2013, 03:35:54 »
bende almanya rom yüklü yine olmadı sanırım admin bizi andrid telefonu yeni kullandımızı zannediyor oraları yapacak kadar zekiyiz
ben müneccim miyim senin android bilginin ne kadar olduğunu bileyim. onu sen yazacaksın şunları yaptım denedim işe yaramadı diye. modemi değiştirdiğini yazıp yaptığın ayar değişikliklerini yazmaman zekilik konusunda beni tereddüte düşürüyor..

şu an dört parçalı factory reset rom indiriyorum inşallah onunla düzelir yoksa yapacak bir şey kalmıyor telefonu eşime vereceğim oda vodafone de kullanacak
muhtemelen birşey değişmez. çünkü factory reset rom dediğiniz şeyle diğer romların arasında hiçbir fark yok.

aynen hiçbir değişmedi üstüne daha da kötü oldu yine içlerinde en iyi sonuç vereni son sürüm almanya rom oldu. diğerleri çok başarısız.

ayarladan şebeke geçişini otomatik yaparsan cihaz açıldığında kırk saat şebek bulmuyor ancak 2g gsm e geçersen açılır açılmaz şebeke var

artık net bir çözüm bulana kadar 2g de kullanacağım ihtiyaç durumunda 3g yi açacağım artık koparak falan idare etcez ama tövbe bir daha türkiye ye özgü rom u çıkmayan cihazı almam

Çevrimdışı yusuftr5589

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • Bilgisayar özellikli aletler benim hayatım.
  • Rom: XXUFNB4
  • Tlf Modeli: Galaxy S4 I9500
« Yanıtla #24 : 11 Ağustos 2013, 04:11:16 »
Güzel arkadaşım yurtdışından da alsan, telefonun uluslararası 1 sene garantisi olması lazım yanılmıyorsam, telefonunu servise ver, böyle böyle oluyor de. Elinde öyle lüks telefonu olan insanlar "idare ederek" bir yere kadar sabreder, çünkü idare edecek olsan 2gli renkli ekran bir telefon alırdın I9500e bulaşmazdın.
Ayrıca kimse senin zekanı aşağılamıyor, seni çok iyi tanıma imkanı olmayan insanlardan, yaptığın şeyleri tahmin etmelerini bekliyorsun.
Bu foruma her tür bilgi düzeyinde insanlar gelip soru soruyor. Sawgent sana Türkiye'nin sayılı android duayenlerindenmiş gibi soru sorsa ne hissedecektin? Asıl aşağılanmayı o zaman yaşardın.
Haksızlık etme burdaki insanlara. Bazen disiplini sağlamak için sertleşselerde herkes yardım etmeye hevesli.
Bunu da bu hevesli insanlardan almayalım olur mu? :)

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Çevrimdışı bulky

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 5
  • yesilcin.com
  • Rom: 4.3
  • Tlf Modeli: N9005
« Yanıtla #25 : 11 Ağustos 2013, 14:30:11 »
Yusuf Arkadaşıma katılıyorum, burada  bize yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara ( hemde hiç karşılık beklemeden ) daha saygılı olmamız lazım.

Arkadaşlar  baştan beri söylüyorlar , derdinizi  doğru düzgün açık açık anlatın sonra çare arayın. Önce neler yaptınız da neler oldu veya olmadı onu anlatın da arkadaşlar ona göre yardımcı olsunlar.

Yardım isteyen arkadaşların biraz daha saygılı ve düşünceli  olması lazım.
Galaxy Note3 N9005 , Galaxy Note 10.1,

Çevrimdışı meminyumuk21

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
« Yanıtla #26 : 11 Ağustos 2013, 18:33:46 »
Yardimlariniz icin tesekkur ederim belirtilen programi odin ile yukledim ancak telefon hala 3g ile baglanmiyor hala edge ile baglaniyorum

Çevrimdışı kizilirmak

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
« Yanıtla #27 : 12 Ağustos 2013, 01:11:34 »
Yusuf Arkadaşıma katılıyorum, burada  bize yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara ( hemde hiç karşılık beklemeden ) daha saygılı olmamız lazım.

Arkadaşlar  baştan beri söylüyorlar , derdinizi  doğru düzgün açık açık anlatın sonra çare arayın. Önce neler yaptınız da neler oldu veya olmadı onu anlatın da arkadaşlar ona göre yardımcı olsunlar.

Yardım isteyen arkadaşların biraz daha saygılı ve düşünceli  olması lazım.

Aman arkadaşlar yanlış algılama olmasın ben yanlış bir şey yazmadım ve forumdakı arkadaşlar bilgi ve yeteneklerinden çok faydalandım hepsinden Allah razı olsun şimdi konuya dönersek bu Avea 3GS şebeke kopma problemi için yapılacak bir çözüm yokmudur

Arka arkaya gönderdiğiniz için mesajlar birleştirildi: 12 Ağustos 2013, 01:29:42
Türkiye modeli hangi firma ile satılıyor bilginiz var mi belki onlar üzerinden samsung u arasak yardimci olurlar

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2013, 01:29:42 Gönderen: kizilirmak »

Çevrimdışı yusuftr5589

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • Bilgisayar özellikli aletler benim hayatım.
  • Rom: XXUFNB4
  • Tlf Modeli: Galaxy S4 I9500
« Yanıtla #28 : 12 Ağustos 2013, 01:31:13 »
AveA ile durumu bi konuş, bu sıkıntıdan haberdar mısınız de. Çözüm üretemiyorlarsa servise gidin. Ya ayaküstü bir çözümü vardır ya da cihazı 1-2 hafta alıkoyarlar.

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Çevrimdışı sawgent

• MIUI Beta Team Leader
  • Emekli Admin
  • Beğenmeler
« Yanıtla #29 : 12 Ağustos 2013, 02:07:07 »
tavsiyem ülkemizde satış yapan yerlerde teşhir cihazları ile kendi cihazınızı teknik olarak karşılaştırın. zira i9505 lerde desteklenen bantlar uluslararasıdır ve LTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 şeklindedir. farklı olarak att modelinde LTE 700 MHz Class 17 / 1700 / 2100 şeklindedir. Türkiye'de satılan i9505'ler ile yurtdışında satılanlar aynı yani.

resmi servisler sizin cihazınızla ilgilenmeyeceklerdir. çünkü yurtdışı cihazlara bakmıyorlar.

Çevrimdışı kizilirmak

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
« Yanıtla #30 : 12 Ağustos 2013, 08:14:37 »
anlıyorum aynen ama orada test cihazları ile de nasıl bir karşılaştırma yapabilirim ki. çünki cihazın anı anını tutmuyor bir bakıyorsun şebeke mükemmel bir bakıyorsun geri gelmiş şimdi merak ettiğim konu 9300 yada 9500 modellerinde yer alan modemlerden bir custom rom yapılabilir mi. onu flashlarsak düzelme şansı olur mu.

şimdi mesala wanamlite yükledim sorun devam ediyor. merak ettiğim şu imei repair işleminde box lar arası sıkıntı olabilir mi mesala bana gelen z3 ile atılmış ama forumlarda spt nin daha iyi işlem yaptığını okudum. sizce böyle birşeyin mantığı var mıdır. boxlar arasında olabilir mi
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2013, 08:20:21 Gönderen: kizilirmak »

Çevrimdışı sawgent

• MIUI Beta Team Leader
  • Emekli Admin
  • Beğenmeler
« Yanıtla #31 : 12 Ağustos 2013, 13:00:00 »
imei değiştirildiyse ondan kaynaklanır zaten. baştan belirtseydiniz net olarak söylerdim.

karşılaştırmayı da her türlü yapabilirsiniz. test demiyorum karşılaştırma diyorum.

Çevrimdışı kizilirmak

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
« Yanıtla #32 : 12 Ağustos 2013, 14:12:49 »
ama arkadaşın birisi de yurt dşından pasaport kayıtlı getirmiş onda da sıkıntı oluşmuş diye biliyorum

şimdi biraz sonra imei değişmemiş s4 i9505 gelecek onda test edeceğim

Arka arkaya gönderdiğiniz için mesajlar birleştirildi: 13 Ağustos 2013, 10:29:01
Sonuç olarak dün elimde iki adet i9505 cihaz vardı.

birisine klon imei işlemi yapılmış diğerine yapılmamış.

* orjinal işlem yapılmayan cihaz bütün operatör ve bütün bantlarda sorunsuz çalışmakta ve hiçbir sıkıntısı yok

* klon imei olan cihaz ise turkcell ve vodafone sorunsuz her iki bantta (edge 3g) ve avea edge de sorunsuz ancak avea 3g de özellikle çekimin düşük olduğu alanlarda telefon bant değişiminde sıkıntılar gösteriyor. avea 3g nin yüksek olduğu yerlerde bile telefon ilk açıldığında direk çekmemeye başlayabiliyor. telefona şebeke getirmek için ilk once 2g ye geçip şebeke bağlantısı sağlanması gerekiyor. 2g bağlantıyı hemen buluyor zaten ama çift modda ilk önce 3g ye baktığı için telefon tek mod 2g yapar şebeke bağlantısı kurar sonra çift moda alırsanız şebeke de sorun olmuyor bu tabiki  çekim kalitesinin yüksek olduğu merkezler için geçerli ha şehirdışı bir yerdesiniz telefon anlık olarak çekim olmadığı için şebeke kaybedecektir ve bunu bulmada sorun yaşadığı için yolculuğunuz boyunca telefonunuz çekmeyebiliyor tavsiyem 2g ye çekin yolculuğunuzu öyle yapın (avea) kullananlar için diyorum tabiki bunları

çözüm olarak klon imei cihaza z3 box ile repair yapılmış ve diğer boxların imei repair işlemi nasıldır test edilecek özellik bir box var mış telefonun seri numarası ile imei karşılaştırılarak uygun şekilde yazılıyormuş ki benimde umudum o yönde
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2013, 10:29:01 Gönderen: kizilirmak »

Çevrimdışı meminyumuk21

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
« Yanıtla #33 : 13 Ağustos 2013, 11:20:07 »
ya arkadaşlar bu sorunu çözemeyecek miyim odini pc ye indirdim arkadaşın verdiği linkten dosyayıda pc ye indirdim ardından indirdiğim dosyayı odinin pda kısmına yapıştırdım telefon dan download yaptıktan sonra usb ile pc ye bağladım ve odinden start a bastım yükleme tamamlandı ancak telefon hala 3g ile bağlanmıyor konuyla ilgili birşeyler bilen varsa ve yardımcı olursa sevinirim...

Çevrimdışı baki09

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
  • Rom: yok
« Yanıtla #34 : 13 Ağustos 2013, 17:57:28 »
Merhaba arkadaslar ben yurtdisindan s4 getittirdim emei attirdim 3g si calismiyor attirdim imei telefonda 3g var ama bnmki calismiyor bi yardim pls bilen varsa lutfen

Çevrimiçi Mardini

• Genel Moderatör
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 16
  • -Beğenilme Sayısı: 161
  • Elde var hüzün...
  • Tlf Modeli: Galaxy S3
  • Tlf Yazılımı: Android 4.3.x
« Yanıtla #35 : 13 Ağustos 2013, 18:14:15 »
Imei olayinin 3g ile bir baglantisi olmamasi lazim zaten. Bir sen degilsin bi sorunu yasayan. Konuyu bastan sona oku

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Adam olmak cinsiyet meselesi değil;şahsiyet meselesidir. (NFK)

Çevrimdışı kizilirmak

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
« Yanıtla #36 : 14 Ağustos 2013, 14:35:12 »
arkadaşım sizde klon imei 9505 kullanıyorsun konuyu buradan actık oradan takip edebilirsiniz.

Çevrimdışı kizilirmak

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
« Yanıtla #37 : 14 Ağustos 2013, 14:59:26 »
Galaxy i9505 Şebeke Sorunu için yaptıklarım.

1. Cihaz internetten klon imei olarak aldık ilk günden itibaren avea devamlı şebeke kopması seste bozulma arama yapamama şebeke gel git dakikalarca süren şebeke bulamama sorunları yaşadım.

Denediklerim.

1- Almanya İngiltere son surum romları denedim olmadı.
2- farklı versiyon yeni eski modemler denedim olmadı.
3-bir kaç ülkenin factory reset 4 parçalı romunu buldum yükledim olmadı.
4- sayısız kez fabrika ayarlarına döndüm sonuç alamadım.
5- wanamlite vs romlar yükledim. sonuç olmadı.

6- telefona ilk işlem olarak z3 box ile imei repair işlemi yapılmış şimdi tamirciye verdim farklı bir box ile spt vs ile deneme yapılacak ondan sonra tekrar deneyeceğim aksama sonuçları yazarım.

2. cihaza hiçbir imei işlemi yapılmamış orjinal hiç işlem görmemiş cihaz da kesinlikle hiçbir sorun yok avea vodafone turkcell çatır çatır çalışıyor.

onun için imkanınız varsa illegal yoldan değil legal bir şekilde pasaport kaydı yaptırarak kullanmaya çalışın cihazınızı benim başıma gelenler size de olmasın.

Arka arkaya gönderdiğiniz için mesajlar birleştirildi: 15 Ağustos 2013, 12:08:20
Şu video daki işlemi yapabilirsek sorunumuz düzelir mi çok merak ediyorum.

« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2013, 12:08:20 Gönderen: kizilirmak »

Çevrimdışı baki09

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
  • Rom: yok
« Yanıtla #38 : 15 Ağustos 2013, 17:28:49 »
: yurtdısı s4 getittirdm 3g baglantm hic yok imei attirdm onunla bi alakkasimi var avea hattim baska hatlarda ayni yardimci olurmusunuz

Çevrimdışı yesilcin

• Kurucu Admin
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 293
  • -Beğenilme Sayısı: 373
  • Tlf Modeli: Note 3
  • Tlf Yazılımı: Android 4.3.x
« Yanıtla #39 : 15 Ağustos 2013, 17:36:31 »
servıs saglayıcıdan 3g nızı actırdınızmı
Android Uygulamalarının gelişmesi ve daha iyilerine ulaşabilmeniz için, uygulama geliştiricilerine destek olmaya ve ücretli(pro) sürümlerini satın almaya özen gösteriniz.

YENİ KONU AÇARKEN MESAJLARDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR
1 - Arama Yapmadan Konu Açmayınız. Aramalarda Alternatif Kelimeler Kullanmanız Gerekebilir.
2 - Yeni Konu Açarken Başlıklarda Soru yada İstek Yaptığınızı Belirten Net Açıklayıcı İfadeler Kullanınız.
-orularınızı İlgili Konulardan Sorunuz. Asıl Konu İçeriği ile Alakasız Mesajlar Yazmayınız.

Güncel Konular

5830i ace güncel orjinal rom arıyorum Gönderen: hasanaliozel
[Bugün, 02:03:32]

N7100 Galaxy Note 2 SlimWiz SL1 4.4.2 S5-Note 3 Özellikleri 498 Mb (14.08.2014) Gönderen: karsulu
[Bugün, 02:00:23]

i9500 Galaxy S4 OzcanRom v4.2 Aroma XXUGNG3 KitKat 4.4.2 (22.08.2014) Gönderen: soozturk
[Bugün, 01:12:25]

Galaxy Y root ve 4 parçalı ve pit dosyalı stock rom. Gönderen: arda22
[Bugün, 00:55:49]

Samsung Galaxy Tab S Standlı Klavye & Kılıf [Türkçe] Gönderen: samsungavm.com
[Bugün, 00:12:13]

N7100 Galaxy Note 2 Dr.Ketan Rom v10 NG4 4.4.2 N3-S5 Özellikleri (23.08.2014) Gönderen: androtr
[28 Ağustos 2014, 23:51:56]

N7100 Galaxy Note 2 Mr.Luong™ Rom v4.2 XXUFND4 Hafif Hızlı (24.08.2014) Gönderen: crazy_lynx
[28 Ağustos 2014, 23:51:46]

Galaxy R 4,0,4 fırmware bulamıyorum Gönderen: metehan90
[28 Ağustos 2014, 23:43:23]

Sictimin konusuna nasıl bi başlık atmam gerekiyor bilmiyorum ama s4 Hotspot sorunu yasiyorum Gönderen: Mardini
[28 Ağustos 2014, 23:37:05]

N7100 Galaxy Note 2 Miui ROM MultiLanguage 4.8.15 Android 4.4.4 (18.08.2014) Gönderen: Tony Starkk
[28 Ağustos 2014, 23:28:43]

N7100XXUFND3 Galaxy Note 2 Android 4.4.2 Fransa Kies Sürümü (25.04.2014) Gönderen: metink4n
[28 Ağustos 2014, 22:56:29]

s4 hotspot sorunu Gönderen: lethas
[28 Ağustos 2014, 22:53:07]

Rootlu uygulama açılmıyor Gönderen: lethas
[28 Ağustos 2014, 22:51:05]

Samsung chat 527 sorunlarım Gönderen: lethas
[28 Ağustos 2014, 22:49:46]

Galaxy Y gelen aramalar gözükmüyor Gönderen: arda22
[28 Ağustos 2014, 22:47:50]

i9300 4 Dosyalı Kurtarma Rom ve Pit Dosyası XXEMG4 / XXEMC2 Multi Factory Gönderen: engintombas
[28 Ağustos 2014, 22:41:14]

Note 2 Kitkat (4.4.2) de oluşan şebeke ve ağda kayıtlı değil sorunu Gönderen: metehan90
[28 Ağustos 2014, 22:37:07]

Selamın Aleyküm Gönderen: Mardini
[28 Ağustos 2014, 22:36:11]

Nexus 5 klasör oluşturma Gönderen: ertunga99
[28 Ağustos 2014, 21:53:17]

GlamourS5 v7.0 [4.4.2] ROM for Galaxy S3 i9300 Gönderen: ataulpha
[28 Ağustos 2014, 21:52:41]