Gönderen Konu: Galaxy Note 2 imei değiştirilmiş cihazlarda güncelleme ile oluşan şebeke sorunu  (Okunma sayısı 125628 defa)

Çevrimdışı sawgent

• MIUI Beta Team Leader
  • Emekli Admin
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 92
  • -Beğenilme Sayısı: 1030
  • burası yesilcin.com burda herşey gerçek..
  • Rom: Kendi Yaptığım
  • Tlf Modeli: Galaxy Note 3 N9000Q
  • Tlf Yazılımı: Android 4.4.x
Sorun
Eğer elinizde imei numarası değiştirilmiş bir N7100 Galaxy Note 2 modeli varsa bu cihazlarda herhangi bir şekilde firmware yada custom rom yüklemesi yaptığınız taktirde şebekeniz gelmez. imei değiştirme işlemi sırasında cihazın efs yapısı değiştirildiği için güncelleme yapıldığı taktirde bu değiştirilmiş sistem bozuluyor ve şebekeniz gelmiyor. eski imei numarasına geri dönmek, geri döndükten sonra pasaporta kaydettirmek gibi işlemler kesin çözüm olmuyor. kısacası eğer bir kez değiştirildiyse artık geri dönüşünüz bulunmuyor.

şayet elinizde böyle bir telefon olduğunu anlarsanız aldığınız yere geri götürerek iade ediniz ve bu tip sorunlara hiç bulaşmayınız. yapmanız gereken *#06# yaparak çıkan imei numarasını kasanın üzerindeki ile karşılaştırın. aynı değilse aşağıdaki linkten sorgulatıp hangi model yazdığına bakın. farklı ise değiştirilmiştir.

Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın

ülkemizde İmei değiştirmek ve bu telefonları kullanmak almak satmak suçtur.. Bu yüzden her ne kadar telefonlarınızın imei numarası değişmiş olsada orjinal imeisine döndürüp vergisini ödeyi pasaporta işlettirin ki ileride başınıza gelebilecek belalardan uzak kalmış olun.

Çözüm
şayet iş işten geçmiş ve iade şansınız da yoksa şebekeniz gitmeden cihazınıza güncelleme yapabilirsiniz. bunun için özel hazırladığım firmware yada custom romları yükleyebilirsiniz. yüklemeden sonra modem kısmınız değişmeyeceği için şebekenizde sorun olmayacak. mümkün olduğunca orjinal sürümleri bu şekilde hazırlayıp indirilmeye sunarım. custom romlarda henüz deneme yapmadım işe yarayıp yaramadığı ile ilgili ancak sorun çıkacağını sanmıyorum. artık orjinal romlarda custom romların performansına yaklaştığı için bence custom romlarla uğraşmanıza bile gerek yok. özel olarak bazı dönemlerde custom romlar için de çalışma yapabilirim. şayet kendi hazırladığınız ve denediğiniz rom sürümleri de olursa buradan paylaşabilirsiniz.

N7100 Orjinal Firmware Sürümleri

N7100XXALJ3 Almanya Sürümü 4.1.1
Üye Olmayanlara Gizlenmiş Link
sürümle ilgili soru ve sorunlarınız için kullanacağınız orjinal paylaşım konusu;

N7100XXALJ3 Türkiye Sürümü 4.1.1
sürümle ilgili soru ve sorunlarınız için kullanacağınız orjinal paylaşım konusu;

N7100XXDLK7 Polonya Sürümü 4.1.2

N7100XXDLL5 Türkiye Sürümü 4.1.2

N7100XXDMA6 Türkiye Sürümü 4.1.2

N7100XXDMB5 Türkiye Sürümü 4.1.2

N7100XXDMB6 Fransa Sürümü 4.1.2

N7100XXDMG1 Hindistan Sürümü 4.1.2

N7105 Orjinal Firmware Sürümleri

N7105XXDMC3 Almanya Sürümü 4.1.2
....

şayet bu işlerden hiç anlamıyorsanız, neyi nerden nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız önce bunları öğrenmenizde fayda var. takip etmeniz gereken adımlar;

tarafımdan denenmiştir ve ne şebeke ne de kullanım olarak sorunu bulunmamaktadır. yükleme yada kullanım ile ilgili sorunlarınızı lütfen buradan yazmayınız. forumun başta yukarıdaki verdiğim linkler olmak üzere çeşitli bölümlerinde her türlü anlatım ve açıklama mevcuttur. karşılığında illa ücret talep etmiyorum. para vermezseniz güncellemem de demiyorum. mümkün olduğunca güncel sürümleri hazırlayıp ekleyeceğim. şayet destek olmak isteyenler varsa sitenin Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın kısmını kullanabilirler.

Önemli Not: İmei değiştirmek ve değiştirilmesini istemek yasal değildir. Konu içerisinde "imei yazdırdım, değiştirttim, çaktırdım, attırdım, kaçak telefon aldım" gibi ibareler kullanmamanız tavsiye olunur. bu tarz mesajlar ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2013, 19:10:01 Gönderen: sawgent »
bana ait anlatım ve haberleri kopyalarken izin alınız yada kaynak site adresi belirtiniz.

Son Gelişmelerden Hemen Haberdar Olmak ve Teknoloji ile İlgili Her Türlü Bilgiyi Edinebilmeniz İçin Facebook Adresim: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın

Açacağınız konunun başlığını tek kelimeden oluşturmayın ve konu tekrarı olmadığından emin olun. Başlığı çok önemsiyoruz. Başlık mesaj içine yazacağınızı ifade etmelidir. Lütfen aklınızdan özgün ve uzun cümleler kurun. Konunuz çöpe gitmesin.

Çevrimdışı aceofacy

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 0
  • -Beğenilme Sayısı: 0
  • yesilcin.com
  • Rom: HyperNote_v0.4
  • Tlf Modeli: Galaxy Note
  • Tlf Yazılımı: Android 4.1.x
Merhaba,

Benim N7100 aynen şebeke sorununu yaşadı. Merak ettiğim şu:

Ben şimdi custom rom umu yüklesem, sonra telefoncuya gidip
imei yi hallettirsem sonra sorun olur mu?

Bir de sonradan tekrar custom rom yüklemek istediğimde EFS
backup / restore işe yarar mı?

Çevrimdışı sawgent

• MIUI Beta Team Leader
  • Emekli Admin
  • Beğenmeler
her sürümde imei yazılamıyor. ALJ1 olması gerekli.

ben olayı çözdüm. şebeke gitmeden güncelleme yapılabiliyor. elimdeki note 2 ye ALJ3 sürümünü yükledim. rağbet olursa hazırladığım firmware sürümlerini upload etmeye başlayacağım.
bana ait anlatım ve haberleri kopyalarken izin alınız yada kaynak site adresi belirtiniz.

Son Gelişmelerden Hemen Haberdar Olmak ve Teknoloji ile İlgili Her Türlü Bilgiyi Edinebilmeniz İçin Facebook Adresim: Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Kayıt Olun yada Giriş Yapın

Açacağınız konunun başlığını tek kelimeden oluşturmayın ve konu tekrarı olmadığından emin olun. Başlığı çok önemsiyoruz. Başlık mesaj içine yazacağınızı ifade etmelidir. Lütfen aklınızdan özgün ve uzun cümleler kurun. Konunuz çöpe gitmesin.

Çevrimdışı aceofacy

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
Valla hevesinizi  kırmak istemem ama benimki ALJ1 build.
Bugün tekrar imei yüklettirdim, hatta 3-4 denemede anca
yaptılar, 3-4 saat sürdü toplam.

Ama ben yeni olduğu için cihaz birçok şeyi aynı anda yapmış
olabilir. Siz ALJ1 de sorun görmediyseniz bu şu ünlü hard-brick
vakası gibi random da oluyor olabilir.
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2012, 18:27:05 Gönderen: aceofacy »

Çevrimdışı leyneli

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 145
  • -Beğenilme Sayısı: 63
  • GS
  • Rom: ozcan
  • Tlf Modeli: s4 - N8000
İmei değiştirilmiş telefonları yasal yoldan kayıt altına almanın başka yolu varmıdır. Pasaport kaydı dışında. Gitsek vergi dairesine yada nereye ise telefonu ikinci el aldım satıcıya ulaşamıyorum, faturasıda yok desek. Yermi ?

Çevrimiçi Mardini

• Genel Moderatör
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 16
  • -Beğenilme Sayısı: 169
  • Elde var hüzün...
  • Tlf Modeli: Galaxy S3
  • Tlf Yazılımı: Android 4.3.x
Adam olmak cinsiyet meselesi değil;şahsiyet meselesidir. (NFK)

Çevrimdışı msahin98

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • -Beğenilme Sayısı: 3
  • yesilcin.com
  • Rom: Stock
  • Tlf Modeli: Note 2 N7100
  • Tlf Yazılımı: Android 4.2.x
Mardin li hocam nicke bakarsak telefon cennetinde biri olarak rahatlıkla anlaşılıyo :D

Çevrimdışı aceofacy

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
Çakma IMEI sorununun kayıt işlemi ile alakası yok. Cihazın çalışmama sebebi BTK değil.
Zaten problem olduğunda cihaz şebekeye bağlanıyor, konuşamıyor sadece.

Bu yüzden kayıt ettirmenizin duruma hiçbir etkisi olamaz.

Sanırım tek çözüm çakma işini yapanın telefonu orijinal haline çevirebilmesi.

Çevrimdışı POLMEN

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 3
  • -Beğenilme Sayısı: 2
  • yesilcin.com
  • Rom: emk3
  • Tlf Modeli: sg note2
  • Tlf Yazılımı: Android 4.3.x
Merhaba aynen yazdığınız gibi note2 rom yukleyice şebeke uçtu.  Orj.yazan imei yukletip pasaport kaydi yapmak istiyorum.  Durumdan bakinca orj.seri no gorunuyor.ilk haline dondurup orj.rom ile guncellenebilir ve kayıtlı yapmak mümkün mü? Teşekkürler

Çevrimdışı sawgent

• MIUI Beta Team Leader
  • Emekli Admin
  • Beğenmeler
bir kere değiştirildikten sonra eski sorunsuz haline döndürülemiyor.

Çevrimdışı cold_steel

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 2
  • -Beğenilme Sayısı: 1
  • yesilcin.com
  • Tlf Modeli: GalaxyNote 2
Bu durum n7000 için de geçerli mi hiç custom kurmadım hep stock + root şeklinde kullandım. custom kurarsam sorun yaşarmıyım.

Çevrimdışı sawgent

• MIUI Beta Team Leader
  • Emekli Admin
  • Beğenmeler
olsaydı sanırım şimdiye patlak verirdi. zira yeni çıkan bir model değil.

Çevrimiçi staskan

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 1
  • yesilcin.com
  • Rom: Stock
  • Tlf Yazılımı: Android 4.0.x
Bunun cevabını bende cok merak edıyorum net bılgısı olan varmı

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı aceofacy

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
Bildiğim kadarı ile sadece S3 ve Note II de va bu sorun.

Çevrimdışı hcagir

• Site Destek Ekibi
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
  • Tlf Modeli: Samsung galaxy s2
Arkadaşlar ben dün omega rom yükledim, şebeke yok şimdi. Ağda kayıtlı değil hatası alıyorum.

imei farkı var tabi, multi window için omage yükledim.

efs yi yedek almıştım.

sawgent hocam yok mudur bi çözüm.

kendim yapabileceğim.

Çevrimiçi hasanakcakil

• Site Destek Ekibi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 8
  • -Beğenilme Sayısı: 72
  • Yeniden Sahalarda :D
  • Tlf Modeli: LG G2
Alıntı
Arkadaşlar ben dün omega rom yükledim, şebeke yok şimdi. Ağda kayıtlı değil hatası alıyorum.<br /><br />imei farkı var tabi, multi window için omage yükledim.<br /><br />efs yi yedek almıştım.<br /><br />sawgent hocam yok mudur bi çözüm.<br /><br />kendim yapabileceğim.
Su an icin bi cozum yok forumda bir arkadas sebekesi kesilmis cihazlar icin rom yapiyordu onla iletisime gecebilirsiniz

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
....G2 ile Yeniden Sahalarsa....

Çevrimdışı hcagir

• Site Destek Ekibi
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
  • Tlf Modeli: Samsung galaxy s2
Alıntı
Arkadaşlar ben dün omega rom yükledim, şebeke yok şimdi. Ağda kayıtlı değil hatası alıyorum.<br /><br />imei farkı var tabi, multi window için omage yükledim.<br /><br />efs yi yedek almıştım.<br /><br />sawgent hocam yok mudur bi çözüm.<br /><br />kendim yapabileceğim.
Su an icin bi cozum yok forumda bir arkadas sebekesi kesilmis cihazlar icin rom yapiyordu onla iletisime gecebilirsiniz

Üstadım linki veya iletişim bilgisi var mıdır?

Arka arkaya gönderdiğiniz için mesajlar birleştirildi: 07 Kasım 2012, 11:58:25
Arkadaşlar ben dün omega rom yükledim, şebeke yok şimdi. Ağda kayıtlı değil hatası alıyorum.

imei farkı var tabi, multi window için omage yükledim.

efs yi yedek almıştım.

sawgent hocam yok mudur bi çözüm.

kendim yapabileceğim.

Bu arada costom romu yüklerken efs dosyasını yedek almıştım belki bir faydası olur diye, olmaz mı?
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2012, 11:58:26 Gönderen: hcagir »

Çevrimiçi hasanakcakil

• Site Destek Ekibi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 8
  • -Beğenilme Sayısı: 72
  • Yeniden Sahalarda :D
  • Tlf Modeli: LG G2
Galaxy s3 bolumnde sabit konusu var ordan bulabilirsiniz ..

....G2 ile Yeniden Sahalarsa....

Çevrimdışı sawgent

• MIUI Beta Team Leader
  • Emekli Admin
  • Beğenmeler
efs yedeğiniz işe yaramıyor. tekrar aynı imei değiştirme işlemlerinin yapılması gerekli düzeltmek için.

Çevrimdışı aceofacy

• Yeni Üye
  • Beğenmeler
  • yesilcin.com
Fikri olan cevap versin lütfen. Aynı sorun mod filan atınca da olur mu? Olmaz diye düşünüyorum ama tabi biraz paranoyak oldum :-)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Güncel Konular

Galaxy Gear Rom Yukleme Detayları... Null 15 Rom Gönderen: lord21
[Bugün, 14:27:33]

N7100 Galaxy Note 2 Moath Ryahnah Rom v1.1 S5 Görünüm Note 3 Özellik(18.09.2014) Gönderen: metehan90
[Bugün, 14:26:31]

Satılık Orijinal 10400 mah Xiaomi Powerbank - 90 TL (90-10) TL Gönderen: sawgent
[Bugün, 14:16:31]

I9505 4.4.4 Resmi Rom Paylaşımı Gönderen: sawgent
[Bugün, 14:07:41]

N900/N9000Q Galaxy Note 3 Resmi MIUI Rom v5 4.9.12 KitKat 4.4.2 (12.09.2014) Gönderen: CihanyuS
[Bugün, 13:57:09]

I9500 dahili depolama alanım 8.92 olarak görünüyor. Gönderen: kingleon61
[Bugün, 13:19:13]

N7100 Galaxy Note 2 Mr.Luong™ Rom v4.3 XXUFNG3 Hafif Hızlı (15.09.2014) Gönderen: bilgecik
[Bugün, 13:15:33]

N7100 Galaxy Note 2 Dr.Ketan Rom v11 NH2 4.4.2 N3-S5 Özellikleri (17.09.2014) Gönderen: vedat1966
[Bugün, 13:14:11]

Yeni sesli mesaj bildirimi bi türlü kaldıramadm. Gönderen: arda22
[Bugün, 11:31:24]

i9300 Galaxy S3 AOSP 4.4.4 Kitkat CM11 Temasek ROM V133 (06.09.2014) Gönderen: Joker.
[Bugün, 11:17:55]

I9500 Galaxy S4 I9500XXUFNF3 Kitkat 4.4.2 TÜRKİYE Resmi Kies Sürümü (14.07.2014) Gönderen: kingleon61
[Bugün, 10:43:11]

4.4.2 sürüm olan galaxy s4 telefonuma 4.2.2 rom yüklesem sorun çıkar mı? Gönderen: abdyasar
[Bugün, 09:45:06]

i9500 Galaxy S4 OzcanRom v5.0 Aroma XXUGNH4 KitKat 4.4.2 (13.09.2014) Gönderen: papica
[Bugün, 09:25:01]

N7100 Galaxy Note 2 Ditto S5 Görünümlü Rom DN3 v5.5 KitKat XXUFNB4 (14.09.2014) Gönderen: apeks64
[Bugün, 09:24:28]

telefonu get ile sattım onay vermiyor Gönderen: nuhcan
[Bugün, 08:44:32]

Satılık yurtdışı tlf yeni modeller Gönderen: lethas
[Bugün, 07:09:07]

MIUI Rom kullanan 1 kişiye 10 Mi Kredisi hediye ediyorum (06-08 Ağustos 2014) Gönderen: saasc
[Bugün, 01:58:17]

i9300 Galaxy S3 Blekota S5 Lite Beta 4.5 Android Kitkat 4.4.2 (10.06.2014) Gönderen: lethas
[Bugün, 01:42:32]

LG g3 ve Note 3 arasından Hangisini önerirsiniz? Gönderen: sawgent
[Bugün, 01:15:02]

N7100 Galaxy Note 2 Deep Impact Rom v2.3 4.4.2 Kitkat NG4 (21.08.2014) Gönderen: vedat1966
[Bugün, 00:34:37]