Gönderen Konu: yurtdışı iphone 4 sim kilidi nasil acilir  (Okunma sayısı 7157 defa)

Çevrimdışı hasanakcakil

• Site Destek Ekibi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 6
  • -Beğenilme Sayısı: 65
  • Daima İyimser Fakat İdealist !!
  • Rom: Miui (3.7.19)
  • Tlf Modeli: Galaxy Note2
  • Tlf Yazılımı: Android 4.1.x
yurtdışı iphone 4 sim kilidi nasil acilir
« : 11 Eylül 2012, 23:41:20 »
Arkadaslar bosnasan bi iphone 4 aldik kullanicisi fazla kurcalamayacagi icin 200 tl daha az verdik versiyon yukseltilemeyen modelinden aldik getirdik pasaport kaydi vs yaptik kullaniyoduk bigun oglu oyun yuklemeye calisirken versiyon yukseltmek istemis ve cihaz tamamen kitlendi yani cihazi aciyoruz tel sanki ilk kez acilmis gibi dil vs soruyor sonra ileri ikeri diyoruz son safhada activation failed diyor kac tane telefoncu gezdik hepsi 200 tlden fiyat cekti bende dedim yesilcin in yardim sever insanlari bize yardim eder lutfen bilenler bilgilerini esirgemesin bilgi paylasildikca cogalir

Tapatalk 2 ile GT-I9300 cihazımdan gönderildi
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2012, 23:46:05 Gönderen: sawgent »

Çevrimdışı sawgent

• Administrator
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 36
  • -Beğenilme Sayısı: 513
  • Rom: Stock Rom
  • Tlf Modeli: Galaxy Note 3 N9000Q
  • Tlf Yazılımı: Android 4.4.x
Ynt: yurtdışı iphone 4 sim kilidi nasil acilir
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2012, 23:51:03 »
başlık bu şekilde daha kısa ve öz oldu ;)

yanlışlıkla versiyon güncellediklerine göre son sürümü yüklemiştir. iphone 4 lerde 5.1 versiyon ve üzeri sürümlerin simkilitleri gevey kartları ile dahi kaldırılamıyor. öncesinde ise gevey takılarak şebeke getirilebiliyor. 200 tl dedikleri işlemde iki yol var;

1- cihazın içini açıp baseband ile ilgili çipi sökerek manuel olarak özel donanımlarla versiyon düşürüyorlar ve tekrar gevey kart ile kullanılabilir hale geliyor. bu yöntemde anakarta müdahele edildiği için cihazda ilerleyen dönemde sorunlar çıkabilir.
2- operatör üzerinden açabilen yerler mevcut. buralardan cihazın imei, seri no gibi bilegilerini vererek 2 ile 15 gün arasında bir sürede sonsuza dek açılabiliyor. bu işlem için öncelikle sim kilidin hangi operatör tarafından koyulduğunu öğrenmeniz gerekli. fiyat olarak değişiklik gösterebiliyor hatta bazı operatörlerinki hiç açılamayabiliyor.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2012, 23:52:18 Gönderen: sawgent »
bana ait anlatım ve haberleri kopyalarken izin alınız yada kaynak site adresi belirtiniz.

Facebook Adresim: You are not allowed to view links. Register or Login

İçinde Türkçe dil olmayan romları paylaşırken özellikle belirtirim içinde yoktur şeklinde. Onun dışında evet firmware sürümleri içinde Türkçe var..

Çevrimdışı hasanakcakil

• Site Destek Ekibi
  • Beğenmeler
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2012, 00:04:11 »
Hocam biraz daha yardimci olsaniz cok iyi olur bu telefoncu bosnaya goturup oranin sim kartini takin calisir dedi bosnaya yolladik o sekildede olmamis biraz daha detayli kaynaklar vererek yardim ederseniz cok minnettar olurum

Baslik icinde ne yazsak kilit aliyodu bende en acik bicimde yazdim :)

Çevrimdışı sawgent

• Administrator
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 36
  • -Beğenilme Sayısı: 513
  • Rom: Stock Rom
  • Tlf Modeli: Galaxy Note 3 N9000Q
  • Tlf Yazılımı: Android 4.4.x
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2012, 00:10:01 »
firmware yüklemelerinden sonra cihaz aktivasyon ekranında kalır bu ekranı geçebilmenin tek yolu ilgili operatörün kartını takıp wifi yada itunes ile aktivasyonunun yapılması yada varsa jailbreak işleminin yapılmasıdır.

bu işlemi yaptıktan sonra sim kilit açılmaz. sadece aktivasyon yapılmış olur. sim kilit için unlock işlemleri yada gevey kullanılması gereklidir. yukarıda da açıkladığım üzere şu an siz gevey kullanamazsınız. eğer yaptırmak isterseniz operatörden açtırmanız gerekli. ben şahsen denemedim ancak açtırıp kullananlar mevcut. şu an için garantisi olan bir olay değil yani.

detayların tamamını anlattım daha nasıl bir kaynak arıyorsunuz? eğer operatörden unlock yaptırmak isterseniz bulabilirsem sitenin adresini vereyim ancak dediğim gibi garantisi yok. verdiğiniz paralar uçabilir de.
bana ait anlatım ve haberleri kopyalarken izin alınız yada kaynak site adresi belirtiniz.

Facebook Adresim: You are not allowed to view links. Register or Login

İçinde Türkçe dil olmayan romları paylaşırken özellikle belirtirim içinde yoktur şeklinde. Onun dışında evet firmware sürümleri içinde Türkçe var..

Çevrimdışı privacy_man21

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 0
  • -Beğenilme Sayısı: 0
  • yesilcin.com
  • Rom: VK - V5.4.2
  • Tlf Modeli: Galaxy SII
  • Tlf Yazılımı: Android 4.0.x
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2012, 09:37:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hocam biraz daha yardimci olsaniz cok iyi olur bu telefoncu bosnaya goturup oranin sim kartini takin calisir dedi bosnaya yolladik o sekildede olmamis biraz daha detayli kaynaklar vererek yardim ederseniz cok minnettar olurum

Daha önce kullandığım iPhone 4 cihazım Amerika'dan alınmıştı ve AT&T hatta tanımlıydı. Güncelleme sonrası kilitlendi ve aylarca beklemek zorunda kalmıştım. Daha sonra AT&T sözleşmesi biten telefonların kilitlerini kaldıracağını duyurmuştu. Operatöre mail attım ve unlock u kaldırdılar. Bilgisayarına 'iTools' programını indirerek telefonun bilgilerine ulaşabilirsin, oradan da hangi ülkeden alındığını tam olarak tespit edip mail atmayı dene istersen. Belki bir yararı olabilir.

Çevrimdışı hasanakcakil

• Site Destek Ekibi
  • Beğenmeler
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2012, 13:38:01 »
Alıntı
Alıntı yapılan: hasanakcakil - Bugün, 00:04:11

Alıntı

Daha önce kullandığım iPhone 4 cihazım Amerika'dan alınmıştı ve AT&T hatta tanımlıydı. Güncelleme sonrası kilitlendi ve aylarca beklemek zorunda kalmıştım. Daha sonra AT&T sözleşmesi biten telefonların kilitlerini kaldıracağını duyurmuştu. Operatöre mail attım ve unlock u kaldırdılar. Bilgisayarına 'iTools' programını indirerek telefonun bilgilerine ulaşabilirsin, oradan da hangi ülkeden alındığını tam olarak tespit edip mail atmayı dene istersen. Belki bir yararı olabilir.
Yanitiniz icin tesekkurler en kisa surede deniyicem

Çevrimdışı privacy_man21

• Yesilcin.com Üyesi
  • Beğenmeler
  • -Beğenme Sayısı: 0
  • -Beğenilme Sayısı: 0
  • yesilcin.com
  • Rom: VK - V5.4.2
  • Tlf Modeli: Galaxy SII
  • Tlf Yazılımı: Android 4.0.x
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2012, 15:01:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Alıntı
Alıntı yapılan: hasanakcakil - Bugün, 00:04:11

Alıntı

Yanitiniz icin tesekkurler en kisa surede deniyicem

Rica ederim. Telefonun AT&T operatörüne tanımlıysa (link vermek doğru olur mu bilmiyorum ama) You are not allowed to view links. Register or Login bu linkten gelişmeleri takip edebilirsin.